Ministr kultury Martin Baxa na sociálních sítích uctivě pogratuloval Českému rozhlasu k jeho stým narozeninám. „Před 100 lety bylo zahájeno pravidelné vysílání Českého rozhlasu pro veřejnost v Československu. Radiojournal s pravidelným programem předběhla v Evropě jen BBC. Je připraveno mnoho speciálních akcí, které vzdávají hold rozhlasu jako národní kulturní instituci a médiu veřejné služby!“ napsal ministr na Twitteru.

Dobře, že si Baxa vzpomněl. Škoda ale, že jako správný gratulant nepřinesl rozhlasu taky nějaký dárek. Což je v případě kulatin pořádné faux pas. Vymlouvat se, že nic vhodného nevymyslel, může ministr jen těžko. O charakteru toho, co mohou politici institucím, které verbálně oceňují, nabídnout, není nutno přemýšlet zhruba od momentu, kdy byly vynalezeny peníze. Ano, Český rozhlas potřebuje přidat finance, protože jinak bude mít do dalších sta let podobné vyhlídky jako pokročilý hladovkář na startu maratonu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.