V uplynulých dvou letech nabírala česká část technologické společnosti Microsoft nové zaměstnance tak silně, až musela řešit, jak se všichni vejdou do jejích kanceláří. Firma sice umožňuje pracovat z domova, chtěla však zachovat možnost chodit do kanceláře, potkávat se s kolegy a promýšlet nápady. Místo dlouhodobého pronájmu dalších prostor zvolila raději flexibilní kanceláře. Ty lze obsadit na kratší dobu a zase je opustit ve chvíli, kdy už nejsou potřeba. Na pražské Brumlovce si tímto způsobem Microsoft pronajal celou novou budovu. Podobně přitom stále častěji uvažují také další korporace.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze