Cesta k nalezení vhodného terapeuta je zpravidla plná překážek. Tou první je samotné odhodlání ho vůbec hledat. Pak ale často následuje také zdlouhavé prokousávání se seznamy jmen a klinik. A i když zafunguje třeba doporučení od známého, stále většinou chybí jistota, že vybraný terapeut bude mít na nového klienta v nejbližší době čas. A stejně tak dopředu není jasné, zda si obě strany „sednou“ a zda tak terapie opravdu pomůže vyřešit problémy, které klienta tíží. 

Na vlastní kůži to v roce 2020 pocítil i podnikatel Lukáš Krčil. I proto se pak rozhodl utéct z prostředí marketingu a přinést do světa poskytování terapií inovativnější přístup. Výsledkem je platforma Hedepy, která propojuje uživatele na dálku s psychoterapeuty. A nyní začíná nabízet i služby psychiatrů, kteří člověka vyšetří a případně mu předepíšou léky, aniž by musel opustit svůj domov.

V době první vlny covidu Krčil vedl se dvěma partnery už desátým rokem marketingovou agenturu YYY agency. A musel tehdy propustit okolo poloviny ze stovky zaměstnanců. „Často to byli kamarádi, kteří s námi na začátku bydleli na koleji a všechno s námi vybudovali. Psychicky jsem se hroutil,“ vypráví podnikatel, který vystudoval marketingovou komunikaci na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.