Po loňském podzimu, kdy mu v domovských Pohořelicích ani 41 procent hlasů nestačilo, aby sestavil koalici, nebylo o Robertu Šlachtovi a jeho Přísaze moc slyšet. Teď se snaží připomenout. Kolem dálnic má billboardy s dvojicí hesel „Podvedli vás“ a „Blbá vláda?“, do schránek dává letáky a natočil video, v němž vyzývá k odchodu ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Vadí mu, že Blažek údajně shání informace z živé kauzy brněnských bytů, v níž jsou vyšetřováni jeho známí.

Šlachta v posledních týdnech vycítil šanci na oslovení zklamaných voličů. Zároveň netají, že mu jde hlavně o to připomenout se rok před tím, než se v Česku budou konat hned troje volby. „Když něco udělají sociální demokrati nebo komunisti, hned se o nich píše. My tolik prostoru nemáme, přitom jsme skončili před nimi,“ odkazuje na výsledek posledních sněmovních voleb v roce 2021.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.