Hosté hotelu Svatý Vavřinec v Peci pod Sněžkou letos podstatně častěji platí útratu z příspěvku, který jim na dovolenou dal jejich zaměstnavatel. „Podle mého odhadu je to v porovnání s loňskem nárůst zhruba o třetinu,“ říká ředitel hotelu Martin Venglář. Při placení za ubytování či oběd v hotelové restauraci používají nejčastěji různé benefitní karty, občas pak hosté požadují faktury, které si u svého zaměstnavatele poté nechají proplatit. „Některé firmy jim hradí celé náklady, jinde jim dají třeba jen dva tisíce korun, ale v průměru se výše příspěvku pohybuje mezi pěti a deseti tisíci,“ líčí Venglář.

Případ hotelu ilustruje fakt, že volnočasové benefity jsou ve firmách stále populárnější. Kvůli nedostatku lidí na trhu práce se podniky tímto způsobem snaží nalákat nové posily, případně si udržet současné pracovníky. Podstatně více než v minulosti pak zaměstnanci tyto benefity utrácejí za rekreaci.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.