Před třemi lety tu byla měsíční krajina plná kamení a náletových křovin – místo, kam se vyvážela zemina z hnědouhelného dolu Jiří, se dnes proměnilo v nejmodernější testovací polygon v Evropě. Automobilka BMW ho nedaleko Sokolova ve středu slavnostně otevřela a bude na něm tvořit svou samořiditelnou budoucnost.

Za okrajem ohromného kráteru Sokolovské uhelné, který po desítky let hlodaly lžíce obřích rypadel, se na jedné straně rozkládá okresní město, na druhé se pak zvedá 600 hektarů bývalé výsypky. Naposledy sem vyvezli zeminu v roce 2005 a od té doby si plocha sedala a čekala na další využití. To se začalo rýsovat v roce 2017, kdy si bavorský výrobce lokalitu pod Krušnými horami mezi 82 konkurenty vybral za místo, kde postaví areál, v němž se budou vyvíjet a testovat technologie pro autonomní řízení.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.