Něco si šňupnem, na světě nudném... Feťácká hymna od Šípa a Uhlíře se může stát neformální lidovou písní moravské metropole. Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) se zamotává do vysvětlování, proč jí někdo na fotografii podává bílý prášek a brčko. Koaliční partneři si o tom chtějí povídat, brněnští radní se viditelně shodují na tom, že něco takového není důvod k rezignaci. Kokain je společensky stejně akceptovaný jako tiché víno, které moravští politici hájí vlastním tělem a někdy i kariérou. Navíc má ještě nižší zdanění než tiché víno.

A je to ostatně jen pár týdnů poté, co se náměstek brněnské primátorky Robert Kerndl z ODS porval se svým koaličním kolegou z KDU-ČSL Filipem Chvátalem. Takový brněnský kolorit, chtělo by se říci... Kdyby tady nebyla nedávná příhoda z Prahy, kde pro změnu veřejnost obveseloval manželský čtyřúhelník napojený na Piráty. I tady byl v jedné z hlavních rolí alkohol.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.