Naším cílem je využít všech výhod, které velká síť operátorů a poskytovatelů infrastrukturních telekomunikačních služeb v regionu střední a jihovýchodní Evropy přináší, napsal v úvodním slovu zprávy o PPF za rok 2021 dočasný šéf skupiny a dlouholetý spolupracovník tragicky zesnulého Petra Kellnera Ladislav Bartoníček. Vysvětloval tím, proč skupina „postoupila k plné konsolidaci vlastnictví O2 Czech Republic“. Jinak řečeno, proč minoritní akcionáře nuceně vyvlastnila za podmínek, z nichž nebyli zrovna nadšeni. Deklarovaným cílem bylo „integrovat největšího českého operátora do PPF Telecom Group“.

Rok se s rokem sešel a PPF, už s novým vedením, bude české O2 ze své nadnárodní telekomunikační skupiny zase „vymontovávat“. Je to důsledek druhého největšího prodeje, který kdy PPF udělala.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.