Před ní ještě žádná žena ve vedení Českých drah nebyla. Blanka Havelková je součástí pětičlenného představenstva státního podniku přes rok a půl, na starosti má zaměstnance. Firmě se daří postupně zlepšovat hospodaření, Havelková ale v rozhovoru pro HN popisuje, že Českým drahám výrazně chybí lidé a jak to dopadá na chod podniku i na cestující. Nedostatek zaměstnanců je téměř na všech technických pozicích. I proto se podnik snaží lákat do svých řad ženy. Jejich počet ve firmě roste, což platí jak u strojvůdcovské pozice, tak na generálním ředitelství. 

„Přála bych si, aby žen bylo na vedoucích pozicích více. Ale musí se tam dostat, protože jsou schopné, ne jenom proto, že jsou to ženy. Nemyslím si, že na to potřebujeme kvóty,“ říká Havelková.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.