Bez čipů se v moderním autě nespustí okna, nezapne rádio, neodemknou se dveře, nenastartuje motor. Jejich nedostatek znamená v lepším případě omezení dostupnosti některých prvků výbavy, v tom horším zastavení celé výrobní linky.

Nedostatek polovodičů v současnosti řeší všechny automobilky, včetně koncernu Volkswagen. Ten nyní rozhodl o změně strategie při jejich nákupu. Místo dodavatelů je nově pořizuje přímo od výrobců, se kterými navíc uzavírá dlouhodobé smlouvy. Nejde přitom vždy o drahé součástky, kolikrát jde o výrobky v hodnotě několika centů, uvedl při středeční videokonferenci Karsten Schnake, jenž je ve VW zodpovědný za nákup pro Škodu Auto.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze