Šestašedesátiletý Mark Thompson by si nemusel vůbec nic dokazovat. Jako ředitel BBC měl v letech 2004 až 2012 na starosti rozšíření jejího tradičního vysílacího modelu o digitální šíření obsahu. Jako vedoucí manažer (CEO) deníku New York Times tento list následně provedl složitým obdobím, když dokázal přesunout čtenáře od strádajících papírových novin k předplatnému na internetu. Letos v červnu ho britský král Karel III. povýšil do rytířského stavu.

Nyní sir Mark Thompson ovšem přijal možná nejsložitější úkol svého profesního života. Od října se stane novým vedoucím manažerem a zároveň šéfredaktorem CNN. Televize, jejíž nástup v roce 1980 byl přelomem ve světě zpravodajských médií. V současnosti ale CNN prochází nejsložitějším obdobím své historie. Její potíže, drastický úpadek sledovanosti a klesající ziskovost, jsou průvodním jevem obecnějších problémů kabelových televizí v USA. CNN ale navíc doplácí na to, že ve stále více polarizované společnosti je o relativně objektivní zpravodajství stále menší zájem. Diváci dávají přednost politicky vyhraněnějšímu obsahu, šitému na míru jejich zájmům, postojům a názorům.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.