Poprvé po šesti letech od představení služby Xbox Game Pass zrušil Microsoft možnost vyzkoušet si předplatné „herního Netflixu“ zdarma (nebo za korunu). I tento neobvyklý obchodní krok svědčí o tom, jak důležitá je pro tvůrce Windowsů a Xboxu hra Starfield. Microsoft na ni chce nalákat nové zákazníky ochotné platit plnou cenu herní služby.

Na hru vývojářů z Bethesda Games Studios zasazenou do úplně nového prostředí čekali fanoušci čtvrt století. Takový titul od tvůrců legendárního Skyrimu či série Fallout teď posunul lidstvo po fantasy světě Elder Scrolls a postapokalyptické Zemi až do vesmíru. A Microsoft potřebuje také posunout.

Po nepovedených hrách Redfall a Minecraft Legends musí zákazníkům ukázat, že jeho herní konzole i samotná služba Game Pass má co nabídnout. A podle prvních ukazatelů i našich dojmů z hraní Starfieldu se Microsoftu konečně podařilo prolomit smůlu, která se mu lepila na paty. Byť s odřenýma ušima – kvůli tradičním nedostatkům i nově nastavené laťce. Ve stejný den jako Starfield totiž vychází i Baldur’s Gate 3 pro konzole PlayStation.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.