Vypadá to trochu jako ironie: Nejnižší cenu za stavbu úseku dálnice D11, který by měl u Trutnova navazovat na už v podstatě hotovou polskou rychlostní silnici S3, nabídla podle generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic Radka Mátla polská firma Budimex. Pokud nabídku potvrdí hodnoticí komise, Poláci si budou moci postavit českou dálnici do Polska.

Je to v krátké době už podruhé, co největší polská stavební firma v Česku nabídla nejnižší cenu za stavbu úseku dálnice – Budimex má zájem také stavět úsek D35 u Litomyšle. „Český trh je pro nás zajímavý a už dva roky se na něj připravujeme. Podáváme nabídky a tím se učíme,“ řekl v rozhovoru s HN Cezary Lysenko, člen vedení firmy zodpovědný za infrastrukturní stavby. Rozhovor se konal na Ekonomickém fóru v Karpaczi, jedné z největších ekonomických a politických konferencí v Polsku, kde má Budimex jeden z nejviditelnějších pavilonů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.