Neustálé myšlenky na konec světa. Nejbohatší člověk na světě Elon Musk se prý velice obává negativních důsledků umělé inteligence a věří, že lidstvo před ní dokáže ochránit jedině on. „Na jedné straně chce postavit robota podobného člověku, na straně druhé ale celé hodiny dumá o tom, jak nainstalovat efektivní vypínací tlačítko – ‚kill switch‘,“ tvrdí v životopisném díle „Elon Musk“, které v úterý vyšlo v USA a Německu, spisovatel Walter Isaacson. Podle něj touží americký miliardář po umělé inteligenci, která zůstane věrná záměrům svých tvůrců – a nepůjde proti lidem.

Kniha čítající v německém překladu přes 800 stran vznikla díky tomu, že autor mohl po Muskově boku stát po více než dva roky. Podrobně tak popsal chování nejbohatšího člověka zeměkoule během různých situací. Biografie nabízí nevšední pohled na život spoluzakladatele a šéfa největšího světového výrobce plně elektrických aut Tesly, kosmické společnosti SpaceX nebo platformy X (dříve Twitteru).

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.