Případ dvaasedmdesátiletého Romana Bendy z Meziboří u Litvínova, kterému exekutor kvůli nízkému dluhu 1500 korun vydražil byt, má dobrý konec. Krajský soud v Ústí nad Labem v září rozhodl, že dražba jeho domova byla v rozporu se zákonem. Nemocný muž se obával, že se 433 tisíci vyplacenými z dražby a minimálním důchodem kolem devíti tisíc korun by měl na nájem bytu jen pár let a poté by se stal bezdomovcem. Nyní může ve své garsonce zůstat.
Co se dočtete dál
- Proč Roman Benda dluhy včas neuhradil?
- Kdo se ujal jeho případu a čím u soudu argumentoval?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









