Výnosy na amerických dluhopisech raketově rostou. Na desetileté obligaci se pohybují na nejvyšších hodnotách od roku 2007 a jsou srovnatelné s těmi českými. Podobně na tom jsou i dvacetileté cenné papíry, jejichž výnos už překonal hranici pěti procent, a je tak dokonce vyšší než v případě české alternativy. Zeptali jsme se proto analytiků, jak se podle nich bude dluhopisový trh v nejbližší době vyvíjet a co kupovat, pokud chce někdo situace využít.
Co se dočtete dál
- Proč výnosy amerických dluhopisů tak prudce rostou?
- Je dobrý nápad pokusit se na současné jízdě svézt a nějaké si koupit?
- Které konkrétní ETF fondy brokeři českým investorům nabízí?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










