Tolik dobrých úmyslů v jedné tiskové zprávě se často nevidí. Kdyby Správě železnic vyšly, ušetří se tuny plastů a cestující si vylepší pitný režim sofistikovaně ošetřenou, a tedy nezávadnou vodou. Lidé prý také získají větší důvěru ve veřejný vodovodní systém a ještě si nepříliš známý start-up rozšíří svou síť filtračních stanic, kde je životodárná tekutina k mání. Teď jen aby cestující veřejnost byla kvůli načepování vody ochotna vytahovat mobil, stahovat aplikaci, registrovat se a často také platit a řešit otázku tarifu. Protože půl litru – přesně tolik vody nabízí správci železnice zdarma – je na cestách směšný objem i pro toho, kdo cestuje bez dětí.
To ale není ten hlavní problém.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









