Na lékařské fakultě Ostravské univerzity se tento týden začali vzdělávat první budoucí zubaři. Ročník je malý. Přijímacími zkouškami prošlo jen 20 zájemců, což odpovídá každému jedenadvacátému, který se přihlásil. O obor zubního lékařství je vysoký zájem dlouhodobě, univerzity ale přesto přijímají jen zlomek uchazečů. Rozšíření kapacit oborů by přitom mohlo pomoci s nedostupností zubařů v některých regionech, fakulty ale trápí nedostatek učitelů. Těm se oproti soukromé ordinaci kariéra akademika nevyplatí.
Co se dočtete dál
- Co vše fakultám brání v tom, aby přijímaly více studentů stomatologie?
- Je zubařů v Česku opravdu málo?
- Kolik lidí v Česku nemá zubaře?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









