Každý se ptá, co se děje na amerických trzích. Pět set největších firem od července odepsalo 10 procent své hodnoty a ještě větší řežbu zažívají ceny dluhopisů – ceny těch s dvacetiletou splatností klesly o 17 procent. Důvodem je očekávání investorů, že centrální banka bude muset držet sazby výše po delší dobu. Jenže co je to delší doba? Má smysl se současným děním znepokojovat? Jaké jsou scénáře vývoje?
Co se dočtete dál
- Které tři proměnné ovlivní výkonnost akciových i dluhopisových trhů?
- Je dobrý nápad přidat do portfolia dluhopisové fondy?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










