Okolo milionu Čechů užívá příliš mnoho léků na uklidnění a nespavost, případně silné medikamenty na bolest. Téměř 200 tisíc z nich je přitom bere každý den. A je na nich závislá. Celkem je nadužívá více lidí než nelegální drogy, jako je například pervitin. Léky přitom ve většině případů získávají legálně.
Co se dočtete dál
- Které skupiny lidí berou častěji léky na uklidnění nebo nespavost?
- Kde kromě lékařů si lidé léky shání?
- Proč berou léky na uklidnění častěji mladí lidé?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









