Vláda v pondělí čelí jednomu z největších sociálních protestů od roku 1989. Lze na něj nahlížet ze dvou úhlů. Z jednoho budeme sledovat podivně načasovanou akci hnanou přepjatou odborářskou rétorikou, která musí člověka s elementárním vkusem přimět minimálně k pozvednutí obočí. Z druhého úhlu pak ale naprosto pochopitelný protest proti závažným problémům, které jdou za vládou Petra Fialy, jež se v některých ohledech chová, jemně řečeno, necitlivě. Pro výsledek protestu bude samozřejmě klíčové, který z pohledů si osvojí většina veřejnosti. A předběžně řekněme, že pro vládu to moc nadějně nevypadá.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se