Kvalita paliv je jedním z podstatných faktorů ovlivňujících rozhodování zákazníků. „Do budoucna ale chceme nabízet všechny druhy paliv a energií, abychom oslovili co nejširší okruh zákazníků,“ říká Vladimír Dočekal, ředitel sítě čerpacích stanic Orlen Benzina.

Dlouhodobě se ale mluví o útlumu fosilních paliv v dopravě. Jak se připravujete na budoucnost?

Nejpozději do roku 2050 chce být naše mateřská skupina Orlen emisně neutrální. Konkrétní kroky máme definované v naší strategii do roku 2030. V ní vidíme, že ještě stále budou dominovat klasická paliva, ale elektromobilita, především ta bateriová, již bude velmi rozvinutá.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se