Lékaři se dočkali konkrétního plánu, jak jim v příštím roce vzrostou platy. Podle dosažené kvalifikace si polepší až o 15 tisíc korun, ostatní personál ve zdravotnických organizacích dostane přidáno pět procent svého platu. V nestátních organizacích, jako jsou krajské nemocnice, však navýšení bude ryze na bázi dobrovolnosti a podle expertů nebude právně vymahatelné. Lékaři hodlají výpovědi z přesčasových služeb ukončit až v pátek, po podpisu smlouvy s ministerstvem.
Co se dočtete dál
- Proč lékaři pokračují v protestech.
- Jak si peníze rozdělí lékaři, sestry a další personál.
- Proč je navýšení platů právně nevymahatelné.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









