Lékaři se dočkali konkrétního plánu, jak jim v příštím roce vzrostou platy. Podle dosažené kvalifikace si polepší až o 15 tisíc korun, ostatní personál ve zdravotnických organizacích dostane přidáno pět procent svého platu. V nestátních organizacích, jako jsou krajské nemocnice, však navýšení bude ryze na bázi dobrovolnosti a podle expertů nebude právně vymahatelné. Lékaři hodlají výpovědi z přesčasových služeb ukončit až v pátek, po podpisu smlouvy s ministerstvem.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč lékaři pokračují v protestech.
  • Jak si peníze rozdělí lékaři, sestry a další personál.
  • Proč je navýšení platů právně nevymahatelné.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se