Americká společnost Airbnb se dohodla s italským daňovým úřadem, že zaplatí 576 milionů eur (zhruba 14 miliard korun), aby urovnala daňový spor, který se týká období od roku 2017 do roku 2021. Firma, která působí jako internetový zprostředkovatel krátkodobých ubytování v soukromí, to ve středu podle médií oznámila ve zprávě pro regulátory.

Společnost Airbnb se v Itálii stala terčem obvinění, že nevybírala 21procentní daň z příjmů pronajímatelů a neodváděla ji úřadům. Firma ve středu uvedla, že peníze, které zaplatí daňovému úřadu, nebude po pronajímatelích zpětně požadovat, informuje agentura Reuters.

Italský soud v listopadu nařídil zabavit skoro 780 milionů eur, které podle něj firma na daních dlužila za období od roku 2017 do roku 2021. Částka, na jejímž zaplacení se Airbnb dohodla, je podle zdrojů nižší, protože nezahrnuje zhruba 200 milionů eur, které pronajímatelé italským úřadům uhradili samostatně.

Dohoda o urovnání nezahrnuje roky 2022 a 2023. Firma uvedla, že o daních za toto období dál s italskými úřady jedná. Částka, kterou bude zapotřebí za tyto dva roky uhradit, by podle ní mohla být značná.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist