Loni v říjnu explodoval a následně hořel lis na kovové obaly v areálu Pražských služeb Pod Šancemi. Příčinou exploze bylo velké množství nevyprázdněných sprejů, které se v lisu nahromadily. „Poškozená linka byla mimo provoz skoro měsíc, vzniklé škody se pohybují v řádech stovek tisíc korun,“ uvedl generální ředitel společnosti Patrik Roman. Přestože šlo o ojedinělou událost a za celé čtyři roky provozu linky k podobné nedošlo, Pražské služby teď ve spolupráci s hlavním městem Prahou spouští kampaň s heslem: Použité spreje patří do směsného odpadu! Ovšem ne všechna města a firmy k tomu tak přistupují. Jinde s tím takové problémy nemají a i tento odpad posílají k recyklaci.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Co s použitými spreji.
  • Kdo se bojí sprejů a proč.
  • Musí všechny spreje do směsného odpadu?
  • Kam se dostane kovový odpad ze spalovny.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se