Velice rychlý průběh měl opakovaný proces s expremiérem a bývalým majitelem společnosti Agrofert Andrejem Babišem a jeho spolupracovnicí Janou Nagyovou v dotační kauze Farmy Čapí hnízdo. Senát Městského soudu v Praze v čele s Janem Šottem oba i napodruhé zprostil obžaloby z padesátimilionového dotačního podvodu. 

Soudce Šott sice obžalobu označil za logickou. Ale pro to, aby Babiše a Nagyovou uznal vinnými, to podle něj nestačilo. „Důkazy netvoří ucelený řetězec, který by usvědčoval obžalované a vyvracel jejich obhajobu,“ uvedl Šott.

Na nové projednání si vyčlenil dva dny. Ale již po dvou hodinách ukončil dokazování. A po dalších čtyřech hodinách závěrečných řečí oznámil vynesení verdiktu. V něm odmítnul návrh žalobce, aby oba poslal na tři roky podmíněně do vězení a Babišovi navíc dal desetimilionový peněžitý trest, Nagyové pak ve výši pět set tisíc. Ani jeden si verdikt nevyslechl, po svých závěrečných řečech odešli z jednací síně. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.