Měření spotřeby elektřiny v domácnostech většinou probíhá jednou za rok a za přítomnosti zákazníků, kteří pracovníkům distribučních společností musí umožnit přístup k elektroměrům. S nástupem nového způsobu měření – průběhového a chytrého – se to ale brzy může stát minulostí.
Co se dočtete dál
- Kdo chytrý elektroměr dostane nejdřív.
- Jaké jsou plány distributorů s instalací chytrých elektroměrů.
- Legislativa požaduje průběhové měření, distributoři jsou ale někdy dál a instalují rovnou chytré elektroměry.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









