Úřednice mu zamítla podporu v nezaměstnanosti, tak ji o pět let později přišel přímo na úřad práce na pražských Vinohradech zastřelit. Tragický případ z června 2021 otřásl nejen veřejností, ale i vedením úřadu. Právě bezpečnost pracovníků tak byla jedním z důvodů, proč se jeho generální ředitelství rozhodlo stávající pobočky úřadů práce v Praze sestěhovat na čtyři velká pracoviště.

Agresivita klientů roste dlouhodobě, a to verbální i fyzická. Právě v Praze hlásí úředníci každoročně na pět desítek fyzických napadení, hrozeb napadením, výhrůžek či vulgárních slovních útoků. „Každý měsíc řeším report verbálních a fyzických útoků na naše pracovníky,“ potvrzuje generální ředitel Úřadu práce ČR Daniel Krištof.

Dalším důvodem slučování byla značná roztříštěnost poboček. Sociální dávky a podpora v nezaměstnanosti se vyřizovaly celkem na 25 místech v Praze a klienti tak museli často obejít i více budov. „V Praze budou čtyři superpracoviště, kde klienta obsloužíme se vším všudy. Zvažujeme jedno dvě menší pracoviště nechat, například Úřad práce Praha 6 funguje dobře,“ přibližuje Krištof.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se