Politici ANO se začali předhánět v tvrzení, že nikdy nebudou vládnout s SPD. Je to zajímavé. Obě hnutí jsou si, až na postoj k Evropské unii, velmi podobná. Obě jsou autokratická, obě jsou tvrdě proti vládě Petra Fialy, ve sněmovně hlasují podobně. A všechny výzkumy z poslední doby ukazují, že by spolu dokázala pohodlně vytvořit většinu. Všichni komentátoři a politologové je automaticky berou jako jeden politický blok.

Takže jsou tu dvě otázky. Čím je náhlé tvrzení „s Okamurou nikdy“ motivované a jakou mu přikládat váhu?

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Co přesně říkají Alena Schillerová a Andrej Babiš o spolupráci s SPD.
  • Jaká varianta se jim nabízí, i když s Okamurou nebudou přímo vládnout.
  • Proč se zrovna snaží vytvářet dojem, že „s SPD nikdy“.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se