Tahle pracovní pozice vám unikla o fous, ale hodili byste se nám jinam – chcete? Takovou větu budou nejspíš slýchat od příštího roku neúspěšní, ale stále kvalitní kandidáti na služební úřednické místo. Začne totiž platit novela zákona o státní službě a ta přináší novinku: zásobník kandidátů, kteří ve výběrovém řízení skončili na druhém a třetím místě.
Úřady budou mít nově možnost takové lidi umístit na volné pracovní místo s podobnou náplní práce. Ušetří jim to čas a náklady na pořádání nových výběrových řízení a obsazování volných pozic by to mělo urychlit. Státní správa má ale jiný problém. Úřady se totiž o schopné úředníky přetahují, a navíc musí soutěžit se soukromým sektorem. Po úřednické definitivě netouží každý.
Co se dočtete dál
- - proč se zavádí „zásobník“ uchazečů o úřednické místo?
- - kterým úřadům by novinka nejvíc pomohla?
- - jak funguje „talent pool“ v komerčním sektoru?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








