Stát chystá změnu ve využívání odpadu, který vzniká při těžbě a zpracování dřeva. Výrazně by to mohlo ovlivnit byznys tepláren, které se připravují na odchod od uhlí, nebo i lidi, kteří si štěpkou doma přitápí. Návrh je součástí vládní strategie, jež chce zlepšit způsob, jakým se v Česku nakládá s vytěženým dřevem. Místo vývozu do zahraničí by do budoucna mělo nacházet stále větší uplatnění na domácím trhu, třeba díky větší podpoře výstavby dřevostaveb.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaké využití dřevního odpadu ministerstva preferují.
  • Kolik biomasy se v Česku použije na výrobu energie a proč její potřeba poroste.
  • Jak hodlá strategie podpořit výstavbu dřevostaveb.
  • Jaké výtky k tomu mají firmy z cihlářského byznysu.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se