Kdo investuje do akcií v zahraničí, musí počítat s tím, že cesta k výnosům není úplně jednoduchá. Buď zdaní svoje zisky z dividend dvakrát, tedy v zemi investice a následně znovu v Česku, nebo ho čeká složité byrokratické kolečko žádostí o navrácení dvojího zdanění. To však může trvat i několik měsíců. Řada lidí proto raději zaplatí daň dvakrát a dobrovolně se tak připraví o část zisku. To by se mohlo v příštích letech změnit. Do Evropského parlamentu míří návrh na zjednodušení systému investování za hranicemi.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak hodlá Brusel zastavit dvojí zdanění?
  • Jaké komplikace čekají nyní investory při vracení daní?
  • Jaká budou nová pravidla?
  • Kdy by mohla platit?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.