Jsou to nejlepší „mozky“ mezi českými žáky a jednou možná budou úspěšní vědci či inovátoři. Reprezentaci v mezinárodních fyzikálních, matematických a jiných soutěžích si však museli platit sami, protože jim stát nepřispěl. To se aktuálně týká organizátorů České lingvistické olympiády, kteří ve veřejné sbírce na platformě Donio shání peníze na účast v mezinárodním finále v Brazílii. „Letos jsme bohužel nedostali obvyklou dotaci od ministerstva školství, proto potřebujeme vaši pomoc,“ prosí lingvisté ve sbírce.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč ministerstvo nevyhovělo v žádosti o dotaci.
  • Jak se účast na olympiádě platila v minulých letech.
  • Kde je chyba v podpoře nadaných dětí v Česku.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.