Zatímco se ještě před půl rokem nemohly vzájemně ani vystát, teď si padají kolem krku a nešetří úsměvy od ucha k uchu. Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair a český vyhledávač letenek Kiwi se po letech soudních sporů domluvily na spolupráci. Šéf aerolinky Eddie Wilson proto v úterý přiletěl do Prahy, kde ji společně s ředitelem Kiwi Oliverem Dlouhým představili.

Ryanairu dříve například vadilo, že česká firma dostatečně nezobrazuje zákazníkům, z čeho přesně se skládá cena letenky, kterou si u ní kupují. V dalším sporu se pak Kiwi ubránilo žalobě, kdy Ryanairu vadilo, že nenabízelo ve spojení s aerolinkou služby nazvané v obchodních podmínkách jako online odbavení, takzvaný check-in. Teď se přístup mění. 

Zákazníci ohlášenou spoluprací získají přímý přístup k letenkám Ryanairu a k ochraně před nečekanými událostmi v letovém provozu (takzvaná Disruption Protection) od Kiwi. Výsledná cena za letenku se má také cestovatelům ukazovat na Kiwi transparentněji – tak, jak je nabízí aerolinky – a u dalších poplatků musí vyhledávač zdůvodnit, proč je účtuje. V dvojrozhovoru pro HN oba šéfové firem popisují, jak taková překvapivá spolupráce vznikla.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Vysvětlení CEO obou firem, proč se domluvily na spolupráci.
  • Čím je spolupráce jiná než s ostatními firmami.
  • Plánuje Ryanair přidat další linky z Prahy.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.