Zájemce o dotace na rekonstrukci bydlení s programem Nová zelená úsporám (NZÚ) čeká řada změn. Stát chystá jeho kompletní proměnu. Hlavní je, aby lidé své domy více zateplovali, což se zatím zcela nedaří. 

Dotace na zateplování domů a efektivnější nakládání s energiemi dostaly již desítky tisíc domácností. Nezateplily však v dostatečné míře, aby Česko splnilo své evropské klimatické závazky. Do roku 2050 by mělo mít totiž všechny budovy bezemisní, tedy nezávislé na fosilních palivech a dobře zateplené s nízkou energetickou náročností.

Ministerstvo životního prostředí i proto již po několikáté mění podmínky části nejoblíbenějšího a nejštědřejšího dotačního programu NZÚ. A už teď se chystá na další změny v budoucnu.

„Bavíme se o redesignu celého programu Nová zelená úsporám,“ sdělil HN Petr Valdman, ředitel Státního fondu životního prostředí (SFŽP). Cílem je motivovat majitele starších domů ke komplexním renovacím, tak aby byly energeticky co nejúspornější.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč se Nová zelená úsporám opět mění.
  • Kdy nás čekají další změny.
  • Proč změny trápí firmy.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze