Do roku 2050 mají být budovy v Česku bezemisní, tedy nezávislé na fosilních palivech a dobře zateplené s nízkou energetickou náročností. To je cíl, ke kterému se v dubnu zavázala celá EU. Jenže aktuální stav obytných domů v zemi je zatím možné pouze odhadovat. K jasnější představě je nedostatek dat. Navíc s dostupnými údaji lze jen obtížně pracovat.
Co se dočtete dál
- Co nová databáze přinese státu a co majitelům budov.
- Kdy má být hotová.
- Čekají majitele budov nějaké nové povinnosti?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










