Investiční skupina Penta si jde pro další pozemky v centru Prahy. České dráhy v polovině června zveřejnily v registru smlouvu „o provedení dalších fází projektu rozvoje pozemků“ na pražském hlavním nádraží. Smlouva směřuje k tomu, že velkou část prostoru nad kolejemi by překryla betonová deska a na ní vyrostla nová zástavba. Mluvčí Penty na dotaz HN uvedl, že „je to proces ještě řádově na roky“.
Zároveň 20. června doputoval do pražského městského zastupitelstva návrh na změnu územního plánu, která to má umožnit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









