Už skoro dva tisíce žen požádalo o odškodnění za to, že je stát mezi lety 1966 a 2012 nezákonně sterilizoval. Náhradu ve výši tři sta tisíc korun však dosud dostala jen necelá třetina. Ministerstvo zdravotnictví, které žádosti vyřizuje, podle právníků a lidskoprávních organizací postupuje liknavě a řadu žádostí neoprávněně odmítá. A za pravdu jim nyní dávají i soudy, které resort vedený Vlastimilem Válkem (TOP 09) ostře kritizují.
Co se dočtete dál
- Co soudy ministerstvu vytýkají
- Kolik ministerstvo již vyplatilo na odškodném nezákonně sterilizovaným ženám
- Z jakého důvodu ministerstvo zdravotnictví nejčastěji žádosti odmítá
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








