Karlovarský hotel Thermal je už od minulé vlády oficiálně strategickým podnikem. Mezi firmami ovládanými některým z ministerstev má souputníky, jako je například ČEZ provozující šest jaderných bloků, výrobce munice Explosia, Čepro spravující mimo jiné důležité hmotné rezervy státu či přepravce ropy MERO. Brutalistní hotel je ve státních rukách naprostá historická náhoda vzniklá opakovanými nezdary při pokusech o privatizaci. Ale tato okolnost se ukázala pro ministry financí jako docela výhodná. Vždyť se mohou jako páni domácí předvádět s pořadateli karlovarského festivalu a současně filmové fanoušky ujišťovat, že základnu jejich oblíbené kinematografické akce neprodají žádnému ziskuchtivému soukromníkovi.

Což je vedle údajného významu pro lázeňství přesně ta strategičnost, kterou toto ubytovací zařízení podle vládních dokumentů má.

Zbývá vám ještě 60 % článku

Co se dočtete dál

  • - Jak mohla jedna fotka z baru hotelu Thermal vyvolat takový rozruch
  • - Co ministr financí zařídí a co mu k řešení „zbývá“.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.