Správa železnic si pospíšila s demolicí kladenského nádraží. Budova, o jejíž zachování usiloval Národní památkový ústav, už mizí pod nárazy lopat bagrů – jen 19 dnů poté, co k jejímu zboření otevřelo dveře ministerstvo kultury. Správa železnic za ni zatím nemá ani připravenou náhradu, o stavební povolení na novou halu chce žádat až na konci roku.
HN zjistily z katastru nemovitostí a registru smluv, že pouze pár týdnů před začátkem demolice koupil sousední budovu bývalý místní politik se silnými vazbami na ODS. Strana přitom vede i obě ministerstva, která jsou podepsaná pod rozhodnutími vedoucími k demolici architekty oceňované budovy z roku 1873.
Co se dočtete dál
- Kdo sousední budovu koupil a jaké s ní má plány.
- A proč je v tom tolik souvislostí s ODS.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









