Extravagantní prezidentský palác, šestiproudá dálnice, univerzita, parky a botanická zahrada. Indonésie v sobotu oficiálně otevřela novou metropoli Nusantara. Leží při východním pobřeží hustě zalesněného ostrova Borneo a dělníci postavili město na místě vykácené džungle. Do konce roku tu podle plánu vlády bude žít zhruba sto tisíc lidí, mezi nimi i 17 tisíc úředníků a vojáků. Postupně by se měl počet obyvatel zvednout na dva miliony. Dosavadní hlavní město Jakarta je přelidněné a bojuje se smogem a záplavami.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








