Americké burzy zažily v úterý největší propad po výplachu ze začátku srpna, když klíčový ukazatel newyorské burzy – index S&P 500 – ztratil 2,1 procenta. Jde o nejhorší vstup do měsíce září od roku 2015. Technologický trh Nasdaq se propadl dokonce o 3,1 procenta, což představuje nejhorší zahájení září od roku 2002.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč americké burzy klesají.
  • Co stojí za výprodejem akcií Nvidia.
  • Jakou roli hraje na finančních trzích japonský jen.
  • Co čekají experti ve zbytku roku.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se