Stát se už rok snaží zpřísnit pravidla pro zaměstnávání lidí na dohodu o provedení práce a vybrat díky tomu o dvě miliardy korun více na pojistném. Ačkoliv za tu dobu vláda přišla už se dvěma návrhy, jak „dohodáře“ víc zregulovat, ani jeden nakonec zřejmě nezačne platit. Navrhované řešení se ale ukázalo komplikované pro stát i firmy.
Do hry se tak vrací dnes fungující model, kdy se z výdělků do deseti tisíc korun měsíčně neplatí pojistné a dohod může mít pracovník víc – u různých zaměstnavatelů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











