Svět se mění rychleji, než si mnozí z nás uvědomují. A změny zasáhnou každého. Málokdo to ale řeší, málokdo se připravuje, málokdo o budoucnosti za deset či dvacet pět let skutečně přemýšlí.
V parlamentu se koalice s opozicí tři dny dohadují, zda v roce 2050 budeme odcházet do důchodu v pětašedesáti, nebo v sedmašedesáti letech. Důchodová reforma je jistě nezbytná, ale řešit, jak to s ní bude v roce 2050, je absurdní. Každý, kdo se nad tím alespoň trochu zamyslí, musí vidět, že do té doby se toho změní tolik, že řešit, kdy budeme za 25 let odcházet do důchodu, je nesmysl. Je to jako řešit, co si vezmu na sebe při zatmění Slunce v roce 2081 – a to je zatmění na rozdíl od důchodů alespoň jisté.
Co se dočtete dál
- Proč diskutujeme o budoucnosti, jako by se nic podstatného nezměnilo?
- Připravujeme se na budoucnost správně?
- Jaká dilemata nám přinesl rychlý technologický pokrok?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









