Pokud se na něčem shodnou dvě naprosto znesvářené skupiny, jako jsou cyklisté a motoristé, je to nenávist ke sdíleným autům. Pro první skupinu jde stále o špinavá auta, pro motoristy je to mor, který parkuje tam, kde by měl mít místo pro své auto každý slušný rezident. Zkrátka jde o něco, co by mělo zmizet ze světa. Bohužel se zdá, že podobný názor zastává i pražský magistrát.
Podívejme se na fakta. Počet aut v Praze překročil 1,3 milionu. Každý rok se toto číslo zvýší o mnoho desítek tisíc. Jen za letošek to bylo téměř 44 tisíc vozidel.
Co se dočtete dál
- Jak chce Praha regulovat parkování?
- Jaký je přínos sdílených aut?
- Jak má vypadat doprava moderního města?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









