Centrální mozek „nové“ energetiky může začít naplno fungovat později, než se naplánovalo. Takzvané Elektroenergetické datové centrum (EDC) od srpna funguje v omezeném režimu – umožňuje sdílení elektřiny v rámci komunitní energetiky. Jeho další fáze by se namísto 1. července 2026 mohla spustit o rok a půl později. Požaduje to jeden z pětapadesáti poslaneckých pozměňovacích návrhů k novele energetického zákona známé jako lex OZE III.
Co se dočtete dál
- Co pozměňovací návrh přináší.
- Jak se k němu staví samotné EDC.
- Jaký podaný pozměňovací návrh by naopak mohl sdílení elektřiny zefektivnit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









