Spotřebitelské organizace si výrazně přilepší. Ministerstvo průmyslu a obchodu mezi tyto nestátní neziskové organizace v nadcházejícím roce rozdělí celkem 23 milionů korun, původně přitom v rozpočtu počítalo pouze s částkou ve výši osm milionů korun. Příliv dalších peněz do neziskovek, které v tuzemsku hájí práva spotřebitelů, by podle ministerstva mohl rozhýbat například i využívání hromadných žalob. Ty v Česku mohou od letošního července podávat právě pouze spotřebitelské organizace. Do soudních sporů se však kvůli nedostatku finančních prostředků zatím nepouštějí.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč k navýšení podpory na poslední chvíli došlo.
  • Jak se dotace vyvíjela v posledních letech.
  • Proč může vyšší příspěvek rozhýbat i zájem o hromadné žaloby.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.