Bez předchozího povolení pokáceli v roce 2021 státní lesníci přes 200 let staré krušnohorské buky. Na případ tehdy upozornily HN a počínání lesníků ostře kritizovali vědci i neziskové organizace. Nyní je po více než třech letech u konce proces týkající se jejich potrestání. Ministerstvo životního prostředí definitivně rozhodlo, že Lesy ČR chybovaly, když na dvou pasekách nad Litvínovem pokácely stromy pamatující vládu panovnice Marie Terezie.
Co se dočtete dál
- Přes dva roky se táhl případ, kdy státní lesníci vykáceli bez povolení část cenných starých krušnohorských bučin.
- Co vedlo k nynějšímu rozhodnutí ministerstva?
- A proč je pokuta tak nízká?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









