Zmatky kolem digitalizace stavebního řízení neutichají. Podle ministerstva pro místní rozvoj se aktuálně nikdo nestará o jeden ze čtyř klíčových IT systémů celého projektu – Portál stavebníka. Firma, která ho měla na starost, vyčerpala domluvený rozpočet a tvrdí, že resortu nyní dodává zadarmo. A doplatit chce desítky milionů korun. Zakázka, která měla stav napravit, musela být navíc kvůli administrativnímu pochybení zrušena.

Samotná digitalizace stavebního řízení nyní běží v provizoriu a ministerstvo se na ni chystá vypsat novou velkou zakázku – začátkem března oznámilo, že rozjíždí konzultace na trhu, aby zjistilo případné zájemce. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.