Zmatky kolem digitalizace stavebního řízení neutichají. Podle ministerstva pro místní rozvoj se aktuálně nikdo nestará o jeden ze čtyř klíčových IT systémů celého projektu – Portál stavebníka. Firma, která ho měla na starost, vyčerpala domluvený rozpočet a tvrdí, že resortu nyní dodává zadarmo. A doplatit chce desítky milionů korun. Zakázka, která měla stav napravit, musela být navíc kvůli administrativnímu pochybení zrušena.
Samotná digitalizace stavebního řízení nyní běží v provizoriu a ministerstvo se na ni chystá vypsat novou velkou zakázku – začátkem března oznámilo, že rozjíždí konzultace na trhu, aby zjistilo případné zájemce.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









