Celý internet se baví tím, jak spolupracovníci amerického prezidenta Donalda Trumpa omylem vyzradili plány na vojenský zásah novináři. Jakkoliv je škodolibost nejčistší lidská radost, zkusme se od ní oprostit a podívat se na problém z jiného úhlu pohledu.
Co se vlastně stalo? Jeffreyho Goldberga, šéfredaktora amerického webu The Atlantic, si přidal jako kontakt uživatel Mike Waltz a okamžitě ho přidal do skupiny jménem „Houthi PC small group“.
Mike Waltz je poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro národní bezpečnost. Skupina se zabývala přípravou vojenského útoku na Húsíe, což je islámská teroristická organizace působící v Jemenu a hlavně podnikající útoky na lodě v Rudém moři.
Postupně se v této skupině objevila další velká jména americké politiky a projednával se v ní útok na jemenské povstalce, včetně sdílení operačních detailů a dalších důvěrných informací. Útok pak proběhl tak, jak byl naplánován, a podle reakcí dotčených to vypadá, že se nejednalo o nějakou hru nebo past na novináře. Politické dopady celé události nechme stranou a zaměřme se na technické a komunikačně bezpečnostní aspekty celé situace.
Co se dočtete dál
- Jak je to s bezpečností komunikace v šifrované aplikaci Signal.
- Proč je používání Signalu mezi politiky nevhodné, ale přesto rozšířené.
- Jak Signal používat správně a minimalizovat rizika úniku dat.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.